Wpływ aloesu na trądzik

http://nplink.net/0Qh2SE7C
Sposobów na leczenie trądziku jest mnóstwo, od zmiany diety do zastosowania bardzo zaawansowanych technologicznie leków. Mimo mnogości możliwości wyboru, wypryski dalej pojawiają się u ponad połowy nastolatków, czyni to trądzik najpowszechniejszą chorobą skórną jaka kiedykolwiek była znana człowiekowi. Jednym ze sposobów walki z wągrami jest zastosowanie roślin uważanych za lecznicze. W poniższym artykule chciałbym przedstawić jedną z nich, a mianowicie aloes.

Przyczyny powstawania trądziku


Zacznę jednak od krótkiego scharakteryzowania trądziku, a właściwie przyczyn jego występowania. Głównym prowodyrem zmian podskórnych jest zaburzona gospodarka hormonalna, to dlatego głównie nastolatkowie cierpią z powodu trądziku. Zmiany hormonalne doprowadzają do zaburzeń w strukturze skóry, co skutkuje w pojawieniu się wyprysków. Jeśli Twoja cera ma skłonność do przetłuszczania się, masz jeszcze większe szanse na pojawienie się trądziku. Z tego powodu należy dbać o higienę, gdyż minimalizuje się wtedy ryzyko pryszczy. Dodatkowym czynnikiem wywołującym trądzik może być nieodpowiednia dieta bogata w tłuszcze nasycone oraz nadużywanie alkoholu. Całe szczęście w leczeniu trądziku można zastosować rośliny lecznicze takie jak aloes.

Charakterystyka aloesu


Wbrew pozorom aloes to nie jedna roślina. To rodzaj roślin jednoliściennych obejmujący około czterysta gatunków. Należą do nich krzewy, drzewa, a nawet liany. Rośliny te występują głównie na Półwyspie Arabskim, Madagaskarze i w całej Afryce. W medycynie są wykorzystywane od lat, pierwsze zapiski dotyczące ich używania w tym celu pochodzą z czternastowiecznych arabskich pism. Wszystkie gatunki aloesów, poza popularnym z kosmetyków Aloe Vera, znajdują się pod ochroną.

Właściwości aloesu


Aloes wykazuje wielorakie działania. Ma cechy bakteriobójcze, jego wyciąg świetnie zabija bakterie znajdujące się na skórze. Ma działanie przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Regeneruje cząsteczki skóry, dzięki temu może nastąpić wymiana naskórka. Ma właściwości nawilżające, sprawia, że skóra staje się jedwabista i gładka. Doprowadza do skóry niezbędne dla jej prawidłowego działania składniki odżywcze, poza tym potrafi dobrze niwelować świąd. Nikogo nie powinno dziwić, że aloes znajduje się w tak wielu kosmetykach i lekach. Z przeprowadzonych niedawno badań wynika, że aloes można stosować przy każdej formie trądziku i zawsze zapewnia świetne rezultaty.

Jak przyrządzić maść aloesową?


Co ciekawe, maść aloesową da się przy niewielkich nakładach finansowych wykonać w domu, jakością nie będzie odbiegała od tej zakupionej aptece. Należy oberwać kilka liści aloesu i schłodzić je w lodówce przez kwadrans. Następnie należy je miażdżyć tak, żeby doszło do wypłynięcia soku. Papkę zalewamy przegotowaną wodą, gotowy preparat powinien mieć konsystencję żelu. Aby zrobić z niego maść, należy całość gotować tak długo, aż zgęstnieje, a następnie wychłodzić. Tak przygotowaną maseczkę nakładać na twarz trzy, cztery razy w tygodniu dla zapewnienia jak najlepszych wyników.

Jak nie aloes, to co?


Nie każdemu chce się przyrządzać własnoręcznie maść aloesową, poza tym w Polsce ciężko dostać dobre liście rośliny, no chyba, ze zasadzi się ją na własną rękę. Z tego powodu polecam skorzystać z któregoś z dostępnych na rynku suplementów trądzikowych, pozwalają one zwalczyć przyczynę występowania wągrów, a nie tylko widoczne skutki. Jednym z takich preparatów są kapsułki Nonacne, ich formuła została oparta wyłącznie na bazie naturalnych składników. Szybko pozwolą na wyleczenie trądziku, już po czterech tygodniach kuracji będziesz się cieszyć odnowioną i zdrową skórą twarzy. Czy to lepsza alternatywa od stosowania aloesu? Według mnie zależy to od indywidualnych potrzeb osób leczących się z trądziku.

Na stronie głównej znajdziesz ranking najlepszych środków na trądzik - sprawdź jakie preparaty pomogły innym >>> PRZEJDŹ DO RANKINGU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.